KREDYT MDM

Z dniem 1 września 2015 zostały wdrożone przez bank nowe zasady programu MDM – programu dofinansowania zakupu pierwszego nowego mieszkania lub domu.
Od teraz osoby kupujące mieszkanie lub dom otrzymują wsparcie w postaci zapłaty części ceny za nieruchomość kupowaną zarówno od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej na rynku pierwotnym jak i bezpośrednio od osoby fizycznej na rynku wtórnym.
Kwoty dopłat zależą od wielkości mieszkania, statusu rodzinnego kredytobiorcy oraz miejscowości, w której znajduje się kupowana nieruchomość.

Jeśli więc:

  • pozostajesz w związku małżeńskim lub jesteś tzw. "singlem„ w wieku do 35lat - przy czym brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków,
  • kupujesz na rynku pierwotnym lub wtórnym mieszkanie lub dom, którego metraż nie przekracza odpowiednio 75m² lub 100m², nie jesteś ani nie byłeś wcześniej właścicielem żadnej innej nieruchomości mieszkalnej,
  • twój wkład własny nie przekracza 50% wartości kupowanej nieruchomości.

Możesz otrzymać do 100tys. zł dopłaty do zakupu mieszkania.
Dodatkowo jeśli wychowujesz co najmniej troje dzieci:

  • nie dotyczy Ciebie kryterium wieku – możesz mieć więcej niż 35lat
  • możesz kupić mieszkanie o powierzchni do 85m2 lub dom o powierzchni do 110m2
  • zniesiony jest warunek nieposiadania wcześniej żadnej nieruchomości mieszkalnej

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń + 48 607 739 229 lub wypełnij formularz w zakładce KONTAKT, a My jak najszybciej oddzwonimy.

Wszystkie prawa zastrzeżone Kredyt Broker